Wzrost niższy niż rodzice a trend sekularny

Mam 18,5 roku dziewczyna ok.171.5 cm .Mama ma 173 tata ok.183 . wszyscy mowia ze trend sekuralny dzieci przerastaja rodzicow a ja nie przeroslam nawet mamy mogly wystapic u mnie jakies wady rozwojowe . dodam ze gdy mialam 17 lat na zdjeciu rtg wyszlo ze wg testu Rissera mam 0 w tej skali. to znaczy ze moge jeszcze urosnac ? prosze o porade

W większości sytuacji nieznacznie niższy wzrost niż rodzice nie oznacza jakiś zaburzeń. Szczególnie, że obiektywnie rzecz ujmując nie należy Pani do osób niskich.