Zabieg wycinania wyrostka przyusznego

Witam. Moja 3 miesięczna córka ma mieć na dniach wycinany wyrostek przyuszny i chciałabym wiedzieć na czym polega ten zabieg oraz czy wiąże się to z pozostaniem w szpitalu czy robione to jest od ręki i tego samego dnia można wyjść? I czy również robione jest to ze znieczuleniem czy bez? Proszę o szybką odpowiedź. Dziękuję.

na czym polega ten zabieg?
- Polega na nacięciu skóry na wyrostku i usunięciu podskórnym samego wyrostka.
czy wiąże się to z pozostaniem w szpitalu?
Z reguły hospitalizacja 1-2 dniowa.
czy robione to jest od ręki i tego samego dnia można wyjść?
- Nie. Trzeba dziecko zbadać, zakwalifikować do znieczulenia przez anestezjologa i z reguły na drugi dzień jest zabieg.
I czy również robione jest to ze znieczuleniem czy bez?
- Tak małe dzieci są operowane zawsze w znieczuleniu ogólnym.