Zaburzenia erekcji u 35-letniego mężczyzny

Witam mam 35 lat facet,od kilku lat mam spadek libido i słabszą erekcję.Wiadome ,ze to spada z wiekiem,ale jak mam poznać ,ze mam dobra erekcję i libido na swój wiek.Raczej nie mozna mieć orgazmów takie jak się miało mając 20 lat czyż nie tak?Wiem ,ze musze iśc do seksuologa ale powiedzcie jakie badania mam zrobić przed wizytą.Dodam ,ze na choroby zadne nie choruję, czy dostanę jakieś tabletki od niego na libido pozdrawiam

Witam
To co Pan opisał nie daje pełnego obrazu pańskiego niedomagania , dlatego sugeruję jednak osobistą wizytę u seksuologa. Dostanie pan tam kompleksową diagnozę i ewentualnie wskazania co do badań jakie trzeba wykonać, jeśli oczywiście są potrzebne.
Pozdrawiam

Dzień dobry!

Nie istnieją sztywne normy według których można ocenić, czy libido jest prawidłowe - ludzie naturalnie różnią się pod tym względem, a także (jak sam zdaje Pan sobie sprawę) potrzeby seksualne mogą być różne w różnym wieku, na różnych etapach życia i związku itp. Konieczna jest dłuższa osobista rozmowa i zebranie większej ilości informacji. Podobnie w kwestii sprawności erekcyjnej.

Lekarza lub psycholog seksuolog zbierze bardziej szczegółowy wywiad i w zależności od tych informacji poleci, jakie badania diagnostyczne należy wykonać, czy jest konieczne podjęcie leczenia, czy wskazane byłoby leczenie farmakologiczne lub psychoterapeutyczne itp.

Pozdrawiam!