Zaburzenia mowy przy usuniętej tarczycy

Dobry wieczór, mam miała usuniętą tarczyce, bierze leki ma wysoki tsh 9, od jakiegoś czasu ma problemy z wysławianiem się zapomina co ma powiedzieć abo używa innych słów, dziś to się bardzo nasiliło, zarejestrowała się do endokrynologa. Czy to może być od wysokiego tsh?

Lek. Tomasz Budlewski

Niewykluczone, na pewno wizyta u endokrynologa jest konieczna i to jak najszybciej, jeśli dolegliwości po wyrównaniu TSH nie ustąpią proszę udać się jeszcze do neurologa.