Zaczerwienienie penisa po stosowaniu leku Detreomycyna

Zaczerwienienie penisa po stosowaniu Detreomycyny 2% Od kilku dni zaczerwienienie penia po stosowaniu Detreomycyny 2%. Stosowałem lek po zabiegu wydłużenia wędzidełka przez 8 dni po czym jak zauważyłem zaczerwienienie odstawiłem lek. Zaczerwienienie jednak nie ustępuje, (jest od 4 dni) domyślam się że to skutek uboczny. Czy jest jakaś maść na taki problem?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Oczywiście, tak jak Pan mówi opisywane zmiany są najpewniej wynikiem działań ubocznych chloramfenikolu czyli substancji czynnej zawartej w leku. Warto jednak wdrożyć profilaktyczne stosowanie innego leku niemożliwiającego rozwój bakterii. Proponuję udać się do lekarza, lub zastosować np Tribiotic.