Zagrożenie związane z pomniejszoną tarczycą

Mam 37 lat i lek. endokrynolog z badanie USGpowiedział że mam pomniejszoną tarczycę do wieku dziecka ośmio letniego i czy to możliwe żeby w ciągu 2lat tak się pomniejszyła .Jakie to niesie zagrożenia dla zdrowia?

Lek. Katarzyna Szymczak

Prosze wykonac badanie TSH, fT3, fT4 oraz przeciwciała anty-TPO, najprawdopodobniej tarczyca zmniejszyła się w przebiegu niedoczynnosic tarczycy , najpewniej z powodu choroby Hashimoto. Będzie Pani po prostu musiała przyjmowac hormony tarczycy, jeśli potwierdzi się niedoczynnosć.
Pozrawiam