Stosowanie Euthyroxu w przypadku chorób tarczycy
Chciałabym dokończyć swoje pytania odnośnie chorób tarczycy. Zorientowałam się, że o chorobie Hashimoto mówi się przy antyTpo powyżej 500. Jak zatem potwierdzić tę chorobę przy wyniku anty Tpo 45, tsh 3,34, ft3 3,01, ft4 1,02 oraz badaniu usg wskazującym na nieco pomniejszoną tarczycę? Czy w przypadku takich wyników stosuje się Eutyrox 25 i Jodid 100, czy Eutyrox 50, czy może inne leki? Bardzo proszę o rzetelna odpowiedź, pozdrawiam

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
79 poziom zaufania
Witam, taki wynik przeciwciał jest niediagnostyczny. A suplementacja Euthyroxem nie jest końieczna, gdyż poziom hormonów tarczycy jest w normie. Pozdrawiam