Obecność przeciwciał anty- TPO a ryzyko nowotworu tarczycy

Witam, mam pytanie czy przeciwciała przeciwko tyreoglobulinie przy anty TPO w normie świadczą o raku tarczycy? i czy można podejrzewać u mnie chorobę hashimoto? Moje wyniki: TSH: 1,703 ulU/ml (0,550-4,780) FT3: 3,82 pg/ml (2,30-4,20) FT4: 1,28 ng/dl (0,89-1,76) AntyTPO: 42,3 U/ml (<60) Anty TG/anty tyreoglobulinie/: 183,4 U/ml (<60) Przeciwciała ANA 1 : WYKRYTO Miano 1:160 Typ świecenia:plamisty Dziekuję za odpowiedź

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowna Pani, przedstawione wyniki dotyczące funkcji tarczycy są prawidłowe.Nic nie wskazuje na raka tarczycy. Przeciwciała anty TPO charakterystyczne dla choroby Hashimoto są w normie. Jednakże stwierdzono obecność innych przeciwciał, które mogą =świadczyć o toczącym się procesie autoimmunologicznym. Konieczna jest konsultacja z lekarzem prowadzącym. Pozdrawiam