Zahamowanie zatokowe i pobudzenia nadkomorowe

Dzień Dobry, ostatnio miałem komisję MSW do straży Pożarnej, miałem robione również badanie HOLTER EKG. W badaniu tym rozpoznano u mnie 1 ZAHAMOWANIE ZATOKOWE ( 2,01 sek o 3,35 w nocy) przez co wykluczono mnie ze służby, dodatkowo miałem 749 POBUDZEŃ NADKOMOROWYCH. w przyszłym tyg mam ponownie komisję oraz holtera. W jaki sposób zmniejszyć ilość poduzdeń nadkomorowych ? Co robić podczas badania, nie spać 24h, cos pić, jeść ? Bardzo proszę o odpowiedz i pomoc , pozdrawiam ;)

Normalnie jeść, pić, wysypiać się. Nie zażywać używek typu kawa, herbata, cola, alkohol. Papierosy oczywiście też. Jeść dużo jarzyn i owoców. Może się zdarzyć, że i tak pojawią się drobne zaburzenia rytmu. Zdarzają się drobne nieprawidłowości w sercu, które nawet nie wymagają jakiegoś specjalnego postępowania leczniczego. Do Straży jednak wymagają kryształowego zdrowia i już. Takie mają wymagania. Oczywiście jeśli zaburzenia rytmu będą się powtarzały wskazana byłoby konsultacja kardiologiczna.