Zalecenia po myringoplastyce

Jak długo po operacji ucha - myringoplastyce z cięciem z tylu - syn nie bedzie mógł ćwiczyć na wuefei? I jakie sa inne zalecenia? Dziękuje!

Aleksander Ropielewski

Dzień dobry. Średnio błona bębenkowa goi się 7 dni po operacji i w tym czasie bezwzględnie przeciwwskazane są zajęcia na lekcjach WF. Ponadto przez pierwszy miesiąc nie wolno moczyć ucha operowanego (bezwzględnie odradzam basen) i unikać źródeł infekcji dróg oddechowych oraz miejsc o dużym natężeniu hałasu.
Proszę pamiętać o kontroli u audiologa - pierwsza po miesiącu od czasu operacji,

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski