Założony drucik na haluksy

Miałam operacje miałam tydzień temu w poniedziałek na haluksy. Mam założony mału drucik. Przez co nie wiem czy powinnam ruszać tym palcem. Gdy próbuje nie mogę zbytnio podnieść go do góry ani do dołu. Czy to normalne ?

Oczywiście taka sytuacja jest normalna, gdyż drut usztywnia palec. O dalszym postępowaniu i procesie leczenia powinien poiformowac Panią ortopeda prowadzący.