Zanik wzwodu podczas zakładania prezerwatywy

Mój partner ma 28 lat, jesteśmy ze sobą od roku. Dla obojga nas wspólny stosunek był pierwszym zbliżeniem seksualnym. Do tej pory współżyliśmy posiłkując się prezerwatywami, od niedawna czasem decydujemy się na ich odstawienie. Wówczas z udanym seksem nie ma żadnego problemu. Gdy jednak partner zmuszony jest założyć prezerwatywę (dni płodne), penis szybko opada. Z wywołaniem erekcji nie ma większych problemów, jednak partner tłumaczy, że zakładanie prezerwatywy bardzo go stresuje. Co robić?

Dzień dobry!

Dla części mężczyzn założenie prezerwatywy powoduje osłabienie, utratę wzwodu. Założenie prezerwatywy dekoncentruje, a jednocześnie może zmniejszać wrażliwość prącia. Mogą Państwo przetestować inne prezerwatywy (inny rozmiar, innych firm, inne modele) lub spróbować wkomponować moment zakładania prezerwatywy jako atrakcyjny, przyjemny element współżycia. Jeśli to nie pomoże, warto rozważyć wybór innych metod antykoncepcji - np. hormonalnej. Współżycie bez antykoncepcji w dni potencjalnie niepłodne jest ryzykowne.

Pozdrawiam!

Wiesław Mahaczek Urologia

witaj
to może być wynik stresu, wskazane więcej delikatności zrozumienia
pozdrawiam

Lek. Artur Jeliński Urolog

Prawdopodobnie jet tak jak mowi partner-stres zwiazany z prezerwatywa co robic moze porozmawiac na tema innych spsobow zapobiegania ciazy albo udac sie do sekuologa