Zarażenie gronkowcem złocistym w szpitalu

Witam ranki na skorze ktore mam okazaly sie gronkowcem zlocistym szczep szpitalny, zarazono mnie w szpitalu.mam pytanie w jaki sposob mozna sie zarazic czy przez cesarke ,czy corka tez moze miec jak to zbadac i czy ten gronkowiec mogl rozwijac sie az przez 3 lata i nie ma mozliwosci wyleczenia go bez szpitala bo mi dalacin c 300 nie pomogl prosze o szybka odpowiedz nie wiem co robic corka jest alergikiem i do tego ma duze problemy z zoladkiem i dwunastnica moze to grakowiec jest tego przyczyna

Witam,
Koniecznym badaniem jest posiew ze zmian chorobowych, także krwi z antybiogramem oraz zastosowania celowanego antybiotyku. Niestety niektóre antybioyki można podawać jedynie w warunkach szpitalnych.