Zdiagnozowanie gronkowca złocistego na skórze

Mam zdiagnozowanego gronkowca zlocistego na skorze, rok temu przeszedlem kuracje Bactrim Forte. Kilka dni temu wyladowalem na oddziale zakaznym z podejrzeniem polpasca, wczesniej wykonalem wymaz z rany, okolice oka. Polpasiec zostal wykluczony, zdiagnozowano wtorne zakazenie wirusowe, leczenie Heviranem, Neomecyna. Czy kazdy wymaz z rany, skory, gardla bedzie dawal pozytywny wynik gronkowca, nawet po terapi antybiotykowej?

Milena Lubowicz

Dopóki nie uda się bakterii wyeradykować, czyli dopóki będzie na skórze obecna w posiewie będzie wychodzić. Być może zostanie Pan nosicielem tejże bakterii. Proszę porozmawiać ze swoim lekarzem prowadzącym.
Pozdrawiam