Zastosowanie maści na opryszczkę w 10. tygodniu ciąży

Witam, przedwczoraj wyczułam ze na ustach pojawia mi sie na ustach opryszczka. Szybko zaregeagowalam i w aptece kupiłam maść (farmaceuta polecił taka która mozna stosować w ciazy).Póki co krosta jakoś nie rośnie. Jednak jako ze jestem w ciazy trochę sie boje o moj płód. Jestem w tej chwili na końcówce 10 tygodnia.Czy moge byc spokojna o dziecko?Dodam ze nie pierwszy raz mi sie pojawiła opryszczka.Wizyte mam dopiero 5 maja u mojego lekarza.Czy powinnam w tej chwili zgłosić sie do swojego lekarza

Szanowna Pani!

Nie wiem jaką maść zalecił Pani farmaceuta, ale jeżeli powiedział, ze jest bezpieczna w ciąży, to myślę,że nie ma Pani powodu do niepokoju o dziecko.
Jeżeli nie pojawią się jakieś inne objawy to myślę,że może Pani zaczekać z wizytą do 5.05.

Z poważaniem
Katarzyna Lewicka