Zażycie kapsułki węgla 2 godziny przed zażyciem tabletki antykoncepcyjnej a dodatkowe zabezpieczenie

Witam. Ostatnio 2 godziny przed zażyciem tabletki antykoncepcyjnej wzięłam jedną kapsułkę węgla. Niestety dopiero później sięgnęłam po ulotkę i okazało się, że może ona osłabić działanie tabletki anty. Zastanawiam się , przez ile należy stosować dodatkową ochronę, w tym przypadku prezerwatywę? Na opakowaniu węgla pisze, że należy przyjmować 3 tabletki dziennie, więc skoro ja wzięłam jedną to jak długo muszę się zabezpieczać dodatkowo i czy w ogóle muszę? Z góry dziękuję za odpowiedź

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję zabezpieczać się około tygodnia po skończonej terapii oraz w trakcie jej stosowania. Proponuję kontakt ze swoim ginekologiem, bez podania nazwy tabletek nie można dokładnie określić odpowiedniej przerwy. Proponuję zajrzeć do ulotki tabletek antykoncepcji. Jeżeli nie wystąpi krwawienie z odstawiania proszę koniecznie udać się do ginekologa. Proszę pamiętać iż nie ma w 100% skutecznych metod antykoncepcji.