Zażycie tabletki antykoncepcyjnej o dwie godziny wcześniej

Szanowni Państwo, od tego miesiąca biorę tabletki antykoncepcyjne, Ovulastan. Zazywam je prawidlowo i zgodnie z zaleceniami mojego ginekologa. Teraz jestem w trakcie 7dniowej przerwy. Nie uprawialam seksu podczas 1 opak.bo obawialam się ze nie jestem chroniona. 17 tabletkę musialam wziąć 2 godziny wczesniej. Czy jestem chroniona w mojej sytuacji czy powinna się zabezpieczać dodatkowo przez caly czas nawet podczas przerwy? Boje się ciąży wiec przestrzegam wszystkich zasad brania tabletek.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tej sytuacji jest Pani chroniona przed ciążą. Nie jest konieczna dodatkowa ochrona.