Zbiór ropny na podniebieniu i dziąśle oraz bakterie tlenowe po zaleczeniu zęba trzonowego

Wczoraj zaleczyłam zeba trzonowego 6... zrobił się wokół niego zbior ropny na podniebieniu i dziąśle pojawily się bakterie tlenowe ponoc wywolujace zgorzel... bo ropa dopiero zaczynala by się tworzyć. zaczelam goraczkowac ok 38,6 st.czy mam się obawiać ze doszło do zakazenia organizmu ta bakteria? czy może dojść do sepsy? co powinnam robic?

Witam!
Jeżeli na podniebieniu zaczął się tworzyć ropień,to znaczy,że w zębie toczył się stan zapalny! Gorączka świadczy o tym,że organizm się broni przed zakażeniem! Proszę jak najszybciej wrócić do dentysty! Lekarz przepisze antybiotyk,który zlikwiduje zapalenie! Możliwe,że będzie też konieczne nacięcie ropnia,ale to tylko przyspieszy gojenie! Co dalej z zębem?Być może uda się go wyleczyć kanałowo,albo trzeba będzie usunąć... Co do sepsy- sepsa z takiego powodu raczej się nie zdarza!!! Pozdrawiam.

Po pierwsze , ktoś zrobił wymaz i hodowle że zidentyfikował bakterie , bo zazwyczaj ich nie widać gołym okiem.
Po drugie za zgorzel z definicji odpowiedzialne są bakterie beztlenowy , coś się to kupy nie trzyma.
Ropień trzeba opróżnić, nie zawsze można od razu zakończyć leczenie zęba szczególnie wtedy kiedy utrzymuje się intensywny wysięk.
Zawsze dochodzi do bakteriemi , czyli wysiewu bakterii do krwii , ale zazwyczaj oragnizm sobie z tym radzi.
Jeżeli jest Pani zdrowa i nie obciążona chorobami to porządne leczenie zęba przyczynowego i drenaż ropnia nie powinien doprowadzić do "sepsy".
Jeżeli objawy się nasilają to "zaleczenie" zęba nie było skuteczne i wymaga rewizji