Zbyt duża wrażliwość na bodźce u 33-letniej osoby

Witam, mam ogromny problem z nadmierna relacja organizmu na trudne sytuacje np gwałtowne hamowanie na drodze lub emocjonalna rozmowa przez telefon powoduje "wyolbrzymione" relacje somatyczne: wysoki puls, kołatanie serca, ścisk w gardle, uczucie duszności wręcz panikę.... Do tego mam problem z tym ze bardzo gwałtownie reaguje w kłótniach- wyzywam, obrażam a pózniej mam kaca moralnego. Jak sobie z tym poradzić, mam juz tego dość... Problem pojawił się po przyjściu na świat pierwszego dziecka.

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultacje, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu psychoterapii.
Pomoc może Pan uzyskać np.: w Poradni Leczenia Nerwic, PZP (NFZ) lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Twoarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

Podobne problemy maja podłoże emocjonalne, szczególnie, że jako tło podaje Pan moment zostania ojcem. Zachęcam do spotkania i konsultacji z psychologiem, psychoterapeutą, który pomoże Panu poradzić sobie z emocjami i nerwicowymi objawami z ciała.