Zdrada w małżeństwie po 7 latach ślubu

Witam Mąż zdradził mnie 7-8 lat temu ja dowiedziałam się dwa miesiące temu. Ta kobieta to koleżanka z czasów kawalerskich. Jesteśmy 14 lat po ślubie i mamy dwoje dzieci i do tej pory nic nie zauważyłam żeby było coś nie tak.Maż przeprasza i mówi że żałuje i że to nic dla niego nieznaczyło a ona jest nikim dla niego. Chce zacząć wszystko od nowa i żeby było tak jak wcześniej. Dla mnie jest to cios w samo serce i on o tym wie, nie mogę sobie z tym poradzić. Dałam mu sanse ale nie mam juz zaufania

Tak, wyobrażam sobie, jak się Pani czuje. Będąc zdradzonym nie tylko doznaje uszczerbku relacja między małżonkami, ale tez poczucie własnej wartości. Paradoksalnie jednak, czasem zdrada, choć sama w sobie bolesna i nieprzyjemna, wnosi coś nowego do związku, na nowo, czasem w wygodniejszy sposób, para układa swoje sprawy. Państwo jesteście w sytuacji, w której Pani dowiedziała się o zdradzie, która miała miejsce dość dawno, bo jak Pani pisze 7-8 lat temu. dla męża to faktycznie, może nie mieć już żadnego znaczenia, dla Pani jest to natomiast świeża sprawa, z którą próbuje sobie Pani poradzić. to normalne, że zaufanie zostało nadszarpnięte, a Pani cierpi. Czas tu może okazać się sprzymierzeńcem. Jeśli okaże się, że samodzielnie trudno poukładać Państwu własne sprawy, zachęcam do spotkania z terapeutą pracującym z parami.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza