Zgrubienia i strupy na skórze głowy

Witam, ostatnio zauważyłam na skórze głowy lupiez, ale to wygląda bardziej jak strupy, takie zgrubienia na glowie, bardzo swedza, jak się je rozdrapie to leci krew i przezroczysty płyn. Co to jest i czym to wyleczyć?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Najprawdopodobniej jest to łojotokowe zapalenie skóry owłosionej głowy. Niestety leczenie jest zazwyczaj długotrwałe, a schorzenie ma tendencję do nawrotów. Wskazany kontakt z dermatologiem, który po potwierdzeniu diagnozy przepisze odpowiednie maści i szampony wydawane na receptę.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

www.lenartowiczclinic.pl