Zimne stopy i dłonie oraz drętwienie kończyn

Ostatnio powiedziałam znajomej, że stale mam zimne stopy. Rzuciła mi zapytanie czy nie mam problemów z krążeniem? Mam 21 lat. Faktycznie często mam zimne stopy i dłonie. Sypiam w skarpetkach. Kilka razy obudziłam się ze zdrętwiałymi kończynami. Poza tym mam widoczne naczynka na nogach. Czy to może być coś poważnego?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Pani dolegliwości raczej nie powinny niepokoić , gdyż one bardzo często występują u młodych kobiet ( niewielkie zaburzenia krążenia obwodowego). Natomiast uważam, że powinna się Pani wybrać do lekarza ogólnego celem dokładnego badania przedmiotowego, aby wykluczyć inne schorzenia np. niedoczynność tarczycy. Niestety nie wiadomo mi nic o kolorze Pani rąk i stóp gdy są zimne (zmieniający się kolor z sinego na biały może świadczyć o objawie Raynaud, co też jest często występującą dolegliwościż u młodych szczupłych kobiet). Pozdrawiam