Zmiana kształtu główki u dwuletniego dziecka z brachycefalią ułożeniową

Witam. Mam nietypowe pytanie, ponieważ nie wiem czy mogę jeszcze gdzieś szukać pomocy dlatego chcę tutaj uzyskać porady. Czy mogę zrobić coś jeszcze by zmienić kształt główki u niespełna dwuletniego dziecka z brachycefalią ułożeniową ? Raczej żaden zabieg plastyczny nie wchodzi w grę czy jednak jest jakaś szansa, czy jest jakiś specjalista w Polsce bądź na świecie, który zająłby się takim przypadkiem? Zbyt późno dowiedziałam się o kaskach korekcyjnych. Proszę o odzew. Pozdrawiam.

Witam serdecznie. W wieku dwóch lat nie dochodzi jeszcze do ostatecznego ukształtowania się główki, stąd z czasem może dojść do stopniowej zmiany kształtu głowy. Decyzja o zabiegu będzie zależała przede wszystkim od stopnia zniekształcenia - jedynie przy znacznie nasilonych zmianach warto brać pod uwagę zabieg chirurgiczny. Jest prawdopodobne, że wykonanie zabiegu w ogóle nie będzie brane pod uwagę. W chwili obecnej należy zadbać o odpowiednią suplementację witaminy D i układanie dziecka do snu.