Symetria główki u dziecka

Byłam dziś u neurologa z 3 miesięcznym synkiem. Ma asymetrię. w jakim celu mam zrobić usg główki i badanie krwi? Martwię się,że dzieje się coś złego i nie chce mi lekarz powiedzieć. Proszę o pomoc

asymetria główki może wystąpić u całkiem zdrowego dziecka które ma asymetrię napięcia mięśniowego związana początkowo z ułożenia w łonie matki lub czasem z powodów neurologicznych, ale najczęściej są to przejściowe zaburzenia które same lub lepiej po odpowiednich ćwiczeniach mija. Z mojego doświadczenia wiem że lepiej nie czekać czy samo minie tylko ćwiczyć z dzieckiem i odpowiednio układać żeby napięcie mięśni tułowia było symetrycznie rozłożone i nie blokowało osiągania kolejnych etapów rozwoju. Zbyt duże napięcie mięśni grzbietu powoduje wyginanie głowy do tyłu , "wbijanie "w materacyk a jeśli jedna strona jest bardziej napięta to głowa wygina się do tyłu i ciągle w tą luźniejszą stronę . Jeśli do tego potylica jest miękka bo dziecko jest na piersi i dostaje nieprawidłowa witamine D3 ( koniecznie Vigantol nic innego !!) to płaszczy się w miejscu ucisku, można podkładać specjalne poduszki- krążki (www.headcare.co) ale najważniejsze to odpowiednio nosić, kłaść, i ćwiczyć