Zmiana na skórze 15-miesięcznego dziecka

Witam, wczoraj (28.03.15) zauważyliśmy za uchem syna(15 msc) chyba kleszcza - w miejscu styknięcia się uchc z głową. Pojechaliśmy do szpitala na Pomoc Doraźną ale już jego nie było. Było widoczne tylko miejsce jak po zastrzyku. Pani doktor obejrzała i kazała obserwować dziecko. Dzisiaj widzimy że syn często pociera o ucho. Co o tym myśleć?

Aleksander Ropielewski

W dalszym ciągu obserwować pod kątem pojawienia się opuchlizny, zaczerwieniania i rumienia.