Zmiana okołowierzchołkowa i pęknięcie zęba a możliwość hemisekcji

Byłam u instytucie stom.Lekarz powiedziała,ze szóstka dolne ta ciemniejsza kulka to jest zmiana okołowierzch.Robi sie ,jak kanał jest za krótko wypełniony.Na tym zdjeciu (http://zapodaj.net/ab505be431460.jpg.html) widac,ze ząb moze byc pęknięty taka czarna kreska-pękniecie pionowo.Dwie rzeczy w tym zębie są: 1 zmiana okołowierzch i 2. pęknięcie.Powiedziałam,ze silne bolowe promienuje uszy i wezly chłony.NIe zgadzam się na ekstracji.Czy mozliwe jest do hemisekcji czy całosc ząb ich wyrywac.

Powodzenia Aleksandra Bąk