Zmiana opatrunków po rozcięciu palców

Witam 13.10.2016 miałem wypadek w pracy mam rozciete dwa palce na jednym 9 szwów ( o za tydzień operacja zszycia ścięgien) na drugim lepiej tylko szycie i 5 szwów. stało się to za granicą i nie końca zrozumiałem lekarzy, czy opatrunki mam zmieniać jak często? czy przez tydzień wogole? Rany są cięte, cienkie ale długie i głębokie. Dziękuję pozdrawiam

W poniedziałek 17.10.2016 zmiana opatrunku powinna być najpóźniej. Teoretycznie pierwsza zmiana powinna się odbyć po 48 godzinach od pierwotnego zaopatrzenia (zszycia). Nie rozumiem co znaczy "za tydzień zszycie ścięgien" - powinny być zszyte od razu bo potem można ich szukać na przedramieniu ... może to jakiś błąd. Szwy skórne do zdjęcia za 7-10 dni od zszycia.