Zmiana opatrunku po szyciu palców

Witam, 13,10 miałem wypadek w pracy jeden palec 9 szwów drugi 5 szwów, na drugi dzień miałem zmianę opatrunku i założyli jakąś gaze z antybiotykiem bezpośrednio na szwy i 18,10 na jeden palec mam operacje zszycia ścięgien. Czy możliwe ze 7 dni mam nie zmieniac opatrunku? Nic nie mówili by zmieniać

Jeśli założono opatrunek specjalistyczny ze srebrem lub PHMB to jest to maksymalny okres utrzymywania opatrunku. Zwykle trzeba je zmieniac co 2 - 3 dni i ja tak praktykuję. Należy jednak słuchac lekarza prowadzącego. Jutro te ścięgna do naprawy - powodzenia.