Zmiany guzkowe w wyniku RTG płuc

Wyniki badan RTG pluc.Slabo wysycone ogniskowe zageszczenie w górnym polu pluca lewego.wzmożony rysunek oskrzelowo plucny.slabo wysynone zmiany guzkowe w placu prawym.jak mam to rozumieć?jest podejrzenie raka?co oznaczaja te guzy..pozdrawiam..

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Do diagnozy nowotworu jeszcze ''daleka'' droga. Nie mniej jednak opisywane zmiany wymagają diagnostyki różnicowej z np. zmianami pozapalnymi, zmianami gruźliczymi, ropniami itp. Proszę zgłosić się do pulmonologa.