Zmiany miażdżycowe w obrębie aorty brzusznej u 79-letniej osoby

Witam, moja babcia (79 lat), była w kwietniu 2014 poddana badaniu USG. W opisie znajduje się zapis "aorta brzuszna o średnicy 2,3 mm, z widocznymi zmianami miażdżycowymi". Jak duże jest ryzyko, że rozwinie się tam tętniak? Czy konieczna jest wizyta u kardiologa? Dodam, że badanie USG miała także wykonywane w 2010 roku i wtedy zapis brzmiał "aorta brzuszna prawidłowa".

W tym wieku zmiany miażdżycowe w dużych naczyniach tętniczych są dość typowe i nie ma powodu do niepokoju. Także nie występuje większe ryzyko wystąpienia tętniaka aorty brzusznej niż w populacji o tym samym wieku.