Zmiany skórne po wymiotowaniu u 2,5-rocznego dziecka a problemy z nerką

Moja 2 i polroczna wnuczka po wymiotach ma punkty cerwone wielkosci szpilki wkolo noska oczu kolo buzi wieksze zaczerwienia,zauwazylismy to 2x,Czy to jak czytalam sygnal niepokojacy od nereczek ,krwinek czerwonych?jak sie urodzila miala miala cofanie moczu do nereczki,Martwie sie pozatym ladnie mowila teraz troche gorzej.Nie ma apetytu,na co powinnam zwrocic uwage,Jakie wyniki zrobic,czy to od nerek,prosze o pomoc co mam robic,Jeszcze w ciazy wykryto ze cos nie tak z nereczka potemwyniki bylyok

mogą to być punkcikowe uszkodzenia naczyń po wymiotach, proszę udać się do lekarza, który po obejrzeniu zmian zadecyduje o dodatkowych badaniach. Pozdrawiam