Zmiany skórne spowodowane chorobą kalogenozową

Mój syn ma mieć biopsję skóry palca.Ma zmiany skórne spowodowane (w/g immunologa)chorobą kalogenozową są to brązowe twarde plamy coś jak odcisk. Miał robione wszystkie wyniki które potwierdzają chorobę autoimmunologiczną, Ma APS i jest na acenokumarolu nie ma IgA a IgM i podklasy IgG spadają. Proszę o informacje czy po takiej biopsji rana po nakuciu może długo się utrzymywać, tym bardziej, że syn ma niezbyt "gojną" skóre.

Upośledzone gojenie może być wynikiem właśnie podejrzewanej choroby. Nie jest to jednak podstawa do dyskwalifikacji z wykonania biopsji. Ta jest elementem diagnostyki. Gojenie około tygodnia u osób nieobciążonych. Wydaje mi się, że nie ma to większego znaczenia. Na podstawie przewidywanego czasu gojenia nie będzie Pani zastanawiać się, czy podpisać zgodę, czy nie. To nie jest elementem procesu decyzyjnego,