Znęcanie psychiczne ojca nad córką i poszukiwanie pomocy dla siebie i dziecka

Witam! Niedawno uświadomiłam sobie że mój ojciec znęca się psychicznie nade mną.Co powinnam zrobić w takiej sytuacji?Gdzie szukać pomocy?Czy jeśli chciałabym uciec z domu z dzieckiem to czy mogłabym liczyć na jakąś pomoc? Niestety nie stać mnie na wynajęcie czegoś a jeśli w tej sytuacji nic się nie zmieni to obawiam się że albo dojdzie do tragedii albo ja wyląduje w wariatkowie bo nie dam rady już psychicznie...

Dzień dobry!

Pomoc psychologiczną oraz prawną otrzyma Pani np. w Centrum Interwencji Kryzysowej, Centrum Praw Kobiet, Ośrodku Pomocy Rodzinie, Centrum Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, Fundacji Niebieska Linia itp.

Pozdrawiam!

Witam. Jeśli ma pani tyle lat ile Pani podaje czyli 29, to przede wszystkim trzeba zacząć tak o sobie myśleć, że jest pani dorosłą kobietą, a następnie wprowadzić to w życie i uczyć tego ojca. Trzeba stworzyć inne relacje- na dystans. Poza tym może powiedzieć Pani ojcu co sobie myśli o jego traktowaniu Pani. Może warto pójść do psychologa żeby tego się nauczyć, poczuć to co ja pisze Pani bo to od razu nie przychodzi przecież.