Zniechęcenie i agresja przy depresji

Witam,szukam pomocy,bo mój mąż ma depresje. Chodzi poddenerwowany cały dzień,wrzeszczy na mnie bez powodu, cały dzien muszę chodzić na paluszkach,aby się nie wściekł lub nie wpadł we furię. Wszystko zaczęło się od niezdanego egzaminu na prawo jazdy. Od tamtej pory jest zniechęcony,nic mu się nie chce,uważa, że nie warto próbować, bo i tak nic z tego nie wyjdzie. Uważa, że nie warto się starać. Na wszystkie propozycje mówi NIE,nie chce mi się, jestem zmęczony. co robić

Dzień dobry!

Partner powinien skonsultować się np. w Poradni Zdrowia Psychicznego lub możecie oboje Państwo wybrać się wspólnie na konsultację małżeńską.

Pozdrawiam!