Zszywanie kciuka a jego bolesność

Witam!Miałam szyty kciuk , minely 4 dni od zabiegu wprawdzie rana mnie nie boli i ładnie się goi ale bol palca w którym miałam znieczulenie, w opuszek jest niedozniesnienia, rwacy z kłującymi pradami! Czy to skutki znieczulenia i kiedy minie , co robic by złagodzić bol/

Witam.
Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć, nie widząc tego palca. Jeśli nie jest spuchniety, zaczerwieniony i gorący to prawdopodobnie może to być efekt przeczulicy po znieczuleniu. Jeśli jest, proszę się pilnie zgłosić na kontrolę, bo może to być zakażenie. Proszę próbować standardowych leków przeciwbólowych, np. paracetamol 500 mg do 6 razy na dobę i ibuprofen 200 mg do 6 razy na dobę. Rękę trzymać wyżej na temblaku, a leżąc na poduszce powyżej poziomu ciała. Pozdrawiam i życzę zdrowia