Zwyrodnienie wielostawowe i bóle lewej strony szyi

Witam Panie doktorze bardzo prosze o odpowiedz stwierdzono u mnie zwyrodnienie wielostawowe -od 2 tygodni mam ból lewej strony szyi co może być przyczyną jakie są sposoby leczenia i co może mi zagrażać w razie nie leczenia.A poza tym mam na palcach guzki hebergena jak to leczyc jak zapobiec aby zatrzymac proces.Dziękuję i pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Konieczne jest zastosowanie leczenia pod nadzorem reumatologa. Zwykle w leczeniu stosuje się długodziałające niesteroidowe leki przeciwzapalne, a w przypadkach zaostrzeń leki biologiczne lub glikokortykosteroicy ogólnoustrojowo lub dostawowo. Poza tym należy prowadzić czynną rehabilitację. ABy skoordynować te wszystkie skłądowe leczenia prosze skontaktować się z reumatologiem. Odnośnie bólu szyi bez przeprowadzenia badania i oceny zdjęć RTG trudno jest mi udzielić jednoznacznej odpowiedzi.