10-dniowa głodówka przewidująca tylko picie wody

Czy można przeprowadzić 10 dniowa głodowkę pijąc tylko wode?

Witam! Odradzam stosowania głodówek, ponieważ są one szkodliwe na organizmu. Zachęcam jednak do zapoznania się i przestrzegania zasad prawidłowego żywienia. Poniżej podam ogólne zasady: 1. Codzienna aktywność fizyczna i odpowiednia dieta pomaga w zachowaniu pełni zdrowia i kondycji.

2. Podstawą prawidłowej diety jest różnorodność spożywanych produktów. Jedz 4 – 5 posiłków dziennie w odstępach nie dłuższych niż 4 godziny. Dzień zaczynaj od śniadania.

3. Pełnoziarniste produkty zbożowe (np. chleb razowy, chleb pełnoziarnisty, grube kasze, ryż brązowy) powinny być dla ciebie głównym źródłem energii.

4. Pamiętaj o codziennym spożywaniu warzyw i owoców. Zalecana jest przewaga warzyw nad owocami.

5. Każdego dnia co najmniej dwa razy spożywaj mleko i jego przetwory: jogurty, kefiry, sery.

6. Spożywaj mniej tłuszczów zwierzęcych (smalec, tłuste mięsa), a więcej tłuszczów roślinnych (olej rzepakowy, oliwa z oliwek).

7. Źródłem białka w twojej diecie powinny być: mięso drobiowe, ryby oraz nasiona roślin strączkowych np. soja, groch, fasola. Ograniczaj spożycie tłustego mięsa czerwonego.

8. W codziennej diecie ograniczaj spożycie soli i słodyczy (źródła „pustych” kalorii).

9. Pij wystarczającą ilość płynów – minimum 2 litry dziennie.

10. Unikaj alkoholu. Zapraszam również na www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam serdecznie,

Zdecydowanie odradzam tego typu działania! Czasem zaleca się 1-2 dniową ,,głodówkę'' w czasie której spożywa się jedynie owoce i warzywa oraz pije czystą wodę mineralną ale to w w wyjątkowych okolicznościach w celu detoksykacji organizmu. O tego typu sprawach może zadecydować lekarz. 10 dni na samej wodzie to stanowczo za długo. W ten sposób zwolni Pani swoją przemianę materii. Może Pani przez ten czas stracić na wadze jednak po pewnym czasie kilogramy wrócą i to bardzo możliwe że z nawiązką (efekt jo-jo). Osłabi Pani również i wygłodzi swój organizm co może nieść za sobą inne negatywne skutki. Proszę nie eksperymentować tylko zadbać o zdrowe nawyki żywieniowe oraz aktywność fizyczną.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk