8 - dniowa przerwa...

Witam,
biorę tabletki ****(dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna), coś mi się przestawiło z dniami i zamiast 7 dniowej ja miałam 8 dniowa przerwę (od tego czasu nie miałam stosunku z chłopakiem). Nie wiem czy cykl nie został przypadkowo zachwiany i czy mam dodatkowo się zabezpieczać? Teraz jestem już pod koniec 2 tyg. w przyjmowaniu tab. Nie współżyłam od początku rozpoczęcia opakowania, gdyż mój chłopak wyjechał, co mam robić w takim wypadku?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Działanie antykoncepcyjne może być w tej sytuacji niepełne. Dopiero przy przyjmowaniu kolejnego opakowania, które rozpocznie Pani po 7-dniowej przerwie, będzie Pani maksymalnie zabezpieczona przed możliwością zajścia w ciążę. Do tego czasu, w celu uniknięcia możliwości zapłodnienia, powinna Pani zachować wstrzemięźliwość lub zastosować dodatkowe środki antykoncepcyjne.
Pozdrawiam serdecznie!