Agresja u rodzica a wpływ na dzieci

Witam moja mama wkurza sie o wszystko rzuca rzeczami po domu wyzywa innych przeklina zachowuje sie jak psychiczna w kólko gada to samo i sama do siebie jak jest zła , ma niedoczynnosc tarczycy i mowi ze nie kontroluje zachowania ale wydaje mi sie ze to cos powazniejszego czasami bije psa albo grozi innym , gdy idziemy ulica wszystkich krytykuje bez powodu i wyzywa pod nosem łatwo ją wkurzyc ponadto sama nie czuje potrzeby przepraszania , czy to jakas choroba psychiczna?

Zaburzenia endokrynologiczne mogą także mieć wpływ na przezywanie i zachowanie ( w tym drażliwość, niepanowanie nad emocjami itp). Zachęcam do kontaktu w endokrynologiem oraz lekarzem psychiatrą.

Witam Panią.
Pyta Pani czy to choroba psychiczna, ja pomyślałam że ten opis brzmi jak połączenie objawów menopauzy z problemami z tarczycą. Dobrze byłoby namówić mamę na konsultację chociaż u lekarza ogólnego aby ten mógł ocenić wstępnie zdrowie mamy, można zasugerować też innych specjalistów np ginekologa. Nie opisała Pani Państwa sytuacji rodzinnej ale może dzieje się też coś w relacji mama-tata. Zaburzenie psychiczne czy też choroba psychiczna może być tylko zdiagnozowana przez psychiatrę. Polecam również konsultację psychologiczną lub psychoterapeutyczną dla mamy.
Anna Suligowska

Dzień dobry, ciężko stwierdzić jednoznacznie jakie mogą być przyczyny zachowania pana mamy. Myślę jednak, że problemy z tarczycą nie do końca wyjaśniają jej zachowanie. Jedynie psycholog podczas pełnej diagnozy może poznać głębsze przyczyny takiego stanu rzeczy. Pozdrawiam.