Anoreksja i uzależnienie od ćwiczeń

Witam. Przez ponad rok cierpiałam na anoreksję i uzależnienie od ćwiczeń. Przez 14 miesięcy (od 08.2013) nie mam okresu. Moje najniższe BMI to 16.2 (160 cm wzrostu 21 lat), obecnie wróciłam do poprzedniej wagi 51-2 kg, ale okres nie wrócił, Kilka dni temu ginekolog przepisał mi PROVERĘ. Powiedział również, że mimo normalnej wagi okres nie wróci jeśli nadal będę ćwiczyła, ze względu na zbyt duży stres dla organizmu. Czy rzeczywiście powinnam przestać ćwiczyć dopóki miesiączka nie wróci? Dziękuję

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

dzień dobry.
Niestety czasami ćwiczenia nam szkodzą, może Pani byc normalnie aktywna, ale ćwiczenia rzeczywiście mogą byc problematyczne.
Proszę tez pamietac o zdrowych tłuszcach w diecie - maśle, oliwie, oleju kokosowym i nierafinowanych olejach rzepakowym i lnianym, do tego tłusty nabiał i suplementacja tranem.
Pozdrawiam