Antybiotykoterapia a zabieg usunięcia znamienia z pleców

Witam. Mam pytanie odnośnie znamienia na plecach. W przyszłym tygodniu, w poniedziałek (12,05) mam mieć chirurgiczny zabieg wycięcia znamienia na plecach. Od piątku (02,05) brałam antybiotyk, do 06.05 ponieważ miałam zapalenie w uchu. Czy w tym wypadku mogę mieć wykonany zabieg usunięcia znamienia? Teraz już czuję się dobrze, ale słyszałam opinie, że przed zabiegiem nie powinno się brać żadnych antybiotyków. Nie wiem jaka jest prawda, czy to może zaszkodzić?

Lek. Magdalena Pikul

Witam! Zabieg można wykonać planowo. Nie ma powodu do niepokoju.