Badania krwi przed planowaną ciążą

Witam, jestem na etapie planowania ciąży. Zrobiłam badania krwi i otrzymałam takie wyniki:Toxoplazma gondii Przeciwciała w kl. IgG<0,13IU/mlPrzeciwciała w kl. IgM0,200 S/COWirus różyczki (Rubella virus)Przeciwciała w kl. IgG>500,00IU/mlWirus różyczki (Rubella virus)Przeciwciała w kl. IgM0,50IndexCytomegalowirus (CMV)Przeciwciała w kl. IgG<0,150U/mlCytomegalowirus (CMV)Przeciwciała w kl. IgM0,246S/COProszę o pomoc jak poprawnie interpretować te wyniki. Z góry dziękuję.

Witaminy w ciąży

Jest Pani odporna na zachorowanie na różyczkę. Cytomegalii nie było, jednak tu nie ma szans na rozsądną profilaktykę. Nie chorowała Pani na Toxoplazmozę i tutaj profilaktyka jest najłatwiejsza do wprowadzenia. Należy unikać wszelkich niedogotowanych czy niedopieczonych mięś i produktów z ogrodu, które mogą być zabrudzone odchodami kota. Kuweta - nie dotykać.