Badanie histopatologiczne guza piersi

Mam 57 lat.Miałam wykonaną biopsję gruboigłową.Oto wynik badania histopatologicznego z guzka piersi : bioptaty mogące pochodzić z utkania zmiany włóknistej (we fragmencie jednego z przewodów widoczne zmiany proliferacyjne (papillomatosis intraductalis?))Guzka wykryto u mnie podczas badania profilaktycznego, któremu poddaję się przynajmniej 1xw roku.Nie miałam żadnych objawów.Stosuję terapię hormonalną od kilkunastu lat.Proszę o wytłumaczenie mi wyniku.

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Wynik sugeruje, że guzek jest zmianą włóknistą tj, zmianą łagodną. Nie wykryto komórek rakowych.
W razie wątpliwości proszę zgłosić się do lekarza kierującego na biopsję lub wykonującego biopsję celem ustalenia dalszego postępowania.

Biopsja nie potwierdziła zmiany podjerzanej. Nie napisała Pani jak guzek wygląda (łagodny/podejrzany?) i jaki ma rozmiar. Proszę wynik skonsultować z chirurgiem.
dr Joanna Jędrys
Centrum Medyczne DBAJ O PIERSI
ul.Janickiego 1A Kraków