Badanie poziomu kreatyniny przed badaniem rezonansem

Witam W związku z badaniem rezonansem miałam wykonać poziom kreatyniny. Wynik 1.08mg/dl, eGFR wg MDRD 54. Powiedziano mi , że wynik nie dokońca jest prawidłowy. Co to znaczy? Dziękuję.

Witam serdecznie,

eGFR to nie kreatynina tylko współczynnik przesączania kłębuszkowego. Jest to jeden z parametrów oceny stopnia wydolności nerek. Przed badaniem TK czy MRI oznacza się poziom kreatyniny i/lub eGFR aby sprawdzić funkcjonowanie nerek. Jest to ważne w przypadku podania dożylnie środka kontrastowego ponieważ są one głównie nefrotropowe czyli środek kontrastowy jest wydalany przez nerki, stąd też ważne jest aby nerki były wydolne aby mogły pozbyć się kontrastu z organizmu.
Co do wyniku to proszę skonsultować się z radiologiem w Pracowni MRI, która ma badanie wykonać.

Pozdrawiam.