Biegunka w 5 tygodniu ciąży

Podejrzewam,że jestem w 5 tyg ciąży, mam stwierdzony zespół jelita drażliwego i dzisiaj miałam bardzo silną biegunkę. Naszczeście ustąpiła, jednak boje sie jej powrotów , brałam leki ale musiłąm je odstawić. Jak powinnam sie odzywiać by nie mieć tego typu problemów, a jednocześnie dostarczyć dziecku odpowiednich substancji odzywczych. Dodam że brałam lek o nazwie duspatalin retard 200 mg a do ginekologa mam umówiona wizyte dopiero za tydzień.

witam,
proponuję porozmawiać z ginekologiem o przyjmowanych przed ciążą lekach.
Dietę musi Pani stosować normalną, nie wzdymającą, lekkostrawną, ok. 2500 kcal / dobę