Ból brzucha podczas stosunku seksualnego

Witam, mam 21 lat.
Od ponad 0,5 roku boli mnie brzuch z lewej strony na dole. Szczególnie gdy uprawiam sex.
Proszę o pomoc

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Aby zdiagnozować przyczynę Pani dolegliwości, konieczna jest wizyta u ginekologa, który zbada Panią, również przy pomocy USG. Możliwe, że ma Pani zmianę w obrębie jajnika, np. torbiel lub inny guz. Inną przyczyna bolesnego współżycia oraz bólu w podbrzuszu jest endometrioza. Może ona objawiać się ewidentnymi, dużymi zmianami, widocznymi w USG, ale może być "wykrywalna" jedynie w laparoskopii. Wpierw należy jednak wykluczyć wymienione wcześniej nieprawidłowości jajnika.
Pozdrawiam serdecznie!