Ból kręgosłupa a wynik RTG

Boli mnie kręgosłup od 2,5 tyg. Wykonałam zdjęcie rtg - opis "nie stwierdza sie zmian w obrębie odcinka L-S kręgoslupa. Szerokości przestrzeni międzykręgowych w normie. Odcinkowa sklerotyzacja w okolicy prawego stawu krzyżowo-biodrowego. Szerokość szpar stawowych obu stawów krzyżowo-biodrowych w normie." Lekarz rodzinny zaleca pływanie i ćwiczenia oraz tabletki przeciwbólowe gdyby mocniej bolało. Nie skierował mnie po poradę do specjalisty. Boli mnie nadal. Wykonać RM? Iść do neurologa?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli ma Pan taką możliwość, oczywiście warto wykonać dokładniejsze badanie jakim jest rezonans magnetyczny. W przedstawionym wyniku co prawda są cechy nieznacznie nasilonego procesu zwyrodnieniowego, co jednak nie tłumaczy tych przewlekłych dolegliwości bólowych.