Ból z tyłu głowy a przemęczenie

Witam, czy kilkudniowy ból z tyłu głowy z wrażeniem "drętwienia" może być niebezpieczny? Nie jest to uciążliwy ból, czasami umiejscawia się w jednym punkcie i boli tylko podczas dotyku, ogólnie do zniesienia. Dodatkowo na całej głowie towarzyszy uczucie pieczenia podczas dotyku. Czy to może być związane z przemęczeniem czy zwiastuje poważną chorobę?

Lek. Katarzyna Szymczak

Przyczyn bólu głowy jest wiele, jest to dość poważny objaw, dlatego radziłabym go nie lekceważyć tylko udać się do lekarza. Koniecznie jest badanie, także neurologiczne. Z Pani opisu wynika, że ból może pochodzić od kręgosłupa szyjnego, dlatego być może konieczne będzie rtg.
Pozdrawiam