Bolące zgrubienie w piersi po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej

Mam 36 lat, osiem miesięcy temu odstawiłam antykoncepcję doustną i zaczął się problem z piersią. Mianowicie pojawiło się bolące zgrubienie w okolicy pachy. Na USG stwierdzono że to ogon spence i niema powodu do zmartwień. To zgrubienie jednak jest dość bolesne zwłaszcza w drugiej połowie cyklu i martwi mnie to bardzo bo w mojej rodzinie były przypadki raka sutka. Czy powinnam zrobić jakieś inne badania? Ania

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli zdiagnozowano Pani ogon Spence to rzeczywiście nie powinna mieć Pani powodów do niepokoju. Jeśli dolegliwości związane z opisanym zgrubieniem nasilają się w drugiej połowie cyklu to najpewniej jest to wynik mastopatii. Ponieważ jednak w Pani rodzinie były przypadku raka sutka powinna Pani być pod stałą opieką poradni chorób piersi.