Bóle głowy a doppler tętnic szyjnych

Miałam dwa razy robionego dopplera tętnic szyjnych, ze względu na zawroty i bóle głowy. wynik z pierwszego badania -kompleks IM 1.3mm,poza tym tętnice bez zmian. Za drugim razem IM o średniej grubości (z 4 pomiarów) o,5 mm. Skąd te różnice i co to znaczy. Zawroty mam nadal pomimo ze biorę Vicebrol i Vestibo. Czasem mam mocne bóle głowy, ale ogólnie jest lepiej odkąd biorę lekarstwa.

Na pewno bóle głowy nie są związane z patologią w zakresie krążenia szyjnego. Kompleks IM i jego zmiana mogą być związane z zastosowaniem np. innej aparatury USG przy każdym badaniu, wykonywania badania przez inne osoby, ujęcia warstwy ściany tętnicy w różnych, innych miejscach tętnic. Myślę, że z tego względu nie ma powodu do niepokoju. Bóle zapewne mają podłoże migrenowe. Leczeniem powinien zająć się neurolog.